Telefon: +48 510 513 310   Email: kontakt@dostawcyemocji.pl

10 czerwca, 2019 - Soller

Soller und Port de Soller from Finca Privat on Vimeo.

W poniedziałek około południa wypływamy w morze i kierujemy się do oddalonej o ok. 30 mil mariny w Port de Soller. To popularne miasteczko portowe, do którego można dojechać zabytkowym, drewnianym tramwajem. Przejeżdża on miedzy innymi przez gaje pomarańczy i jest punktem obowiązkowym zwiedzania.

W samym miasteczku warto udać się na spacer promenadą bądź posmakować lokalnej kuchni w jednej z restauracji. Tutaj również znajduje się wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Osoby, które lubią kontakt z przyrodą będą mogły wejść na górę, by podziwiać piękne widoki na niezamieszkaną wyspę Sa Dragonera będącą częścią  Parku Narodowego.

Uczestnicy wyprawy ceniący sobie dobrą kuchnię w klimatycznych miejscach, obowiązkowo zaliczyć muszą restaurację Sa Foradada. Można zjeść w niej przepyszną Paellę, tradycyjne danie hiszpańskie i podziwiać widoki na skałę „z dziurką”. W miasteczku warto spróbować również lokalnego wina, pochodzącego z tutejszych winnic.

Paella and sea views at Sa Foradada

Miejscowość ta znana jest z tego, że w jej okolicy uchodzi do morza wielki wąwóz Torrent de Paries. Tworzą go wysokie, surowe skały, które dominują nad niewielką kamienistą plażą Cala Banyalbufar. Amatorzy plażowania z pewnością spędzą na niej kilka miłych chwil.

Wieczorem w porcie można poszaleć w jednym z klubów.

W Soller zrobimy zakupy i przygotujemy zaprowiantowanie na kolejne dwa dni.

You don't have permission to register