fbpx

Telefon: +48 510 513 310   Email: kontakt@dostawcyemocji.pl

14 czerwca, 2019 - Porto Cristo

Porto Cristo to spokojna, wypoczynkowa miejscowość znana przede wszystkim z pięknej, piaszczystej plaży i jaskiń. Nazwa miasteczka oznacza „port Chrystusa”, które nadano mu w 1260 roku, gdy w czasie inwazji chrześcijańskiej na jednej z wyrzuconej na brzeg łodzi rybackiej znaleziono zawiniątko z krucyfiksem.

Wsród najpopularniejszych, oprócz jaskini Coves d’Arta, którą zwiedziliśmy wcześniej, znajdują się:

  • Cueves del Drach (Smocze Jaskinie), w której znajduje się największe podziemne jezioro na świeci. To fantastyczny świat stalaktytów i stalagmitów różnego rodzaju. We wnętrzu panuje wręcz kosmiczny krajobraz, który można podziwiać przy dźwiękach muzyki klasycznej.
  • Cueves del Hams (Jaskinie Haczyków) słyną ze stalaktytów w kształcie rybackich haków,  a także podwodnego jeziora, przy którym odbywają się pokazy iluminacji świetnych z muzyką.

Jaskinia Cuevas Drach niedaleko Porto Cristo

Niedaleko Porto Cristo znajduje się też Safari-Zoo Mallorcaktóre jest atrakcją dla małych i dużych. Zoo jest pełne dzikich zwierząt, które puszczone są wolno na wielkim terenie. Tutaj rządzą zwierzęta. Zwiedzający mogą poruszać się tutaj swoim samochodem, lub specjalnym pociągiem, który kursuje po zoo.

Dobrą alternatywą dla Porto Cristo jest Porto Colom.

W Porto Petro zostajemy do soboty. Osoby, które zdecydowały się tylko na pierwszy tydzień rejsu, rano wymeldowują się z jachtu i udają w kierunku lotniska. Reszta ekipy rusza w rejs w stronę kolejnej mariny w Sa Rapita, gdzie powitamy osoby, które dołączą do drugiego turnusu (2 tydzień).

You don't have permission to register