Telefon: +48 510 513 310   Email: kontakt@dostawcyemocji.pl

Palma de Mallorca

8 czerwca, 2019 - Palma de Mallorca

Naszą wyprawę zaczynamy w Palma de Mallorca – stolicy i największym mieści Balearów oraz wyspy Majorka. Miasto to jest jednym z największych i najbardziej popularnych ośrodków turystycznych świata. Mamy cały dzień na przyjazd uczestników, zakwaterowanie i zaprowiantowanie na jachcie oraz zwiedzanie miasta. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest katedra Cathedral of Santa Marina of Palma budowana w latach 1229-1601. Innym ciekawym zabytkiem architektonicznym jest Castell de Bellver – okrągły XIV-wieczny zamek na zalesionym wzgórzu z widokiem na Palmę. Mieści się w nim muzeum historii miasta.

Zajrzymy również na plac Plaza Major, który jest sercem Starego Miasta w Palma de Mallorca. Jest on obowiązkową bazą wypadową do zwiedzania wąskich, brukowanych uliczek zabytkowego centrum. Znajdują się przy nim urocze, tradycyjne sklepy, w których będzie można kupić pamiątki.

Palma de Mallorca jest również znana z życia nocnego i olbrzymiej ilości klubów, barów, restauracji i dyskotek. Na osoby ceniące sobie rozrywkę, w zależności od upodobań muzycznych, czekają: Jazz Voyer Club oraz największa i najbardziej znana na Majorce dyskoteka Tito’s Mallorca.

You don't have permission to register