TOP

18/06/2019 - Colonia De Sant Jordi

Colonia De Sant Jordi to niewielkie miasteczko położone na południowym wybrzeżu Majorki. Pierwotnie miasto Colonia Sant Jordi było wioską rolniczą i rybacką, a turyści zaczęli przybywać tu dopiero w latach 50-tych XX wieku. Port rybacki nadal jest główną częścią miasta, a z lokalnych plaż rozpościerają się piękne widoki na pobliskie wysepki, w tym naszej ulubionej Cabrery, do której dotrzemy w kolejnych dniach.

Colonia De Sant Jordi to doskonałe miejsce na wypoczynek i baza wypadowa w głąb Majorki.  Osoby, które lubią zwiedzać będą mogły wypożyczyć samochody, by udać się do Cap Blanc – najdzikszego zakątka wyspy. To jedno z najbardziej stromych wybrzeży i niesamowitych klifów Majorki. Symbolem Cap Blanc jest latarnia – z wieżą o wysokości 12 metrów. Atrakcją tego miejsca jest również podziwianie magicznych zachodów słońca.

Latarnia Cap Blanc niedaleko Colonia De Sant Jordi

Po drodze na wybrzeże można zwiedzić Talaiot Capocorb Vell – prehistoryczne miasto, które jest obiektem zainteresowania nie tylko turystów, ale także badaczy i archeologów. 

Kolejny punkt zwiedzania, jaki możemy obrać, to miasto Llucmajor po drodze do najpiękniejszej naszym zdaniem zatoki i plaży na całej Majorce – Cala Pi. Jest to zaciszna, piękna plaża, pomiędzy dwoma skalistymi klifami porośniętymi sosnami. W tym miejscu można poczuć się jak w raju. Obowiązkowy punkt na zrobienie pamiątkowego sefie na Instagram. ;)

Jachty w Cala Pi

Jeśli czas pozwoli, zwiedzić warto również wysunięte najbardziej na południe Majorki – Cap de ses Salines.

A jeśli chcesz zwiedzić Colonia De Sant Jordi, sprawdź naszą ofertę rejsów na Majorce. Jest to częste miejsce odwiedzin na trasie naszych wypraw.

You don't have permission to register