TOP
Zatoka Cala Santanyi

16/06/2019 - Cala Santanyi

Cala Santanyi to kolejny kurort wakacyjny na południowo-wschodnim wybrzeżu Majorki. Jego ozdobą są budynki z miodowożółtego piaskowca.

Znajduje się tutaj piękna, piaszczysta plaża z krystalicznie czystą wodą, otoczona klifowymi skałami. Idealne miejsce do nurkowania z rurką. Wokół plaży znajdują się restauracje, serwujące lokalne przysmaki i owoce morza.

To idealne miejsce do wypoczynku, leżakowania i skoków do wody z klifów otaczających zatokę. Na plaży można wynająć kajaki i przepłynąć pod znanym z widokówek łukiem Es Pontas. Łuk jest również atrakcją dla osób wspinających się po skałkach. Został on naturalnie utworzony przez wiatr i pływy.

Z plaży można dojść pieszo do majorkańskiej Wenecji – Puerto cala Figuera i schłodzić się pysznymi lodami. Idealne zdjęcia do social media zrobimy z góry klifu na którym znajduje się wieża Torre d’Ivan. W pobliżu Cala Santanyi znajduje się kilka małych, uroczych zatoczek, takich jak Cala Del Moro, Cala Llombards, Cala Figuera, czy Cala Mandrago. Z pewnością nie będzie można narzekać na brak pięknych widoków i nudę. :)

You don't have permission to register