TOP

13/06/2019 - Cala Bona

Cala Bona to mniejszy i spokojniejszy port oraz kurort położony w zatoce Badia d’Arta, na wschodnim wybrzeżu Majorki. W stronę Cala Bona wypływamy około godziny 10:00. Do przepłynięcia tym razem będziemy mieli około 25 mil morskich.

Ta część wyspy to zdecydowany rarytas dla turystów, którzy nie lubią tłocznych plaż i miejskiego hałasu. Obowiązkowym punktem podróży są tutaj jaskinie Coves d’Arta – barwnie oświetlone komnaty stalaktytów i stalagmitów. Znajdują się w nich komnaty nazywane: „Czyściec”, „Piekło” i „Raj” oraz największy, 22-metrowy stalagmit „Królowa Raju”. Z jaskini rozpościera się piękny widok na morze.

Cuevas d'arta niedaleko Cala Bona

Cala Bona to również świetne miejsce wypadowe na zwiedzanie północnej części Majorki. W głębi lądu położone są miejscowości: Son Servera z malowniczym ryneczkiem oraz Arta – średniowieczne miasteczko położone na szczycie wzgórza. Wśród atrakcji, które warto zobaczyć w tej części wyspy znajdą się jeszcze: pustelnia S’Ermita de Betlem, Castell de Capdepera, Park Archeologiczny Ses Païsses, przylądek Punta de n’Amer czy Auto Safari Zoo (Reserva Africana) – przy drodze Porto Cristo-Cala Millor.

Okolice możemy zwiedzać wypożyczonym samochodem lub skuterem, a co bardziej zatwardziali wycieczkowicze – rowerem. :)

Po aktywnym zwiedzaniu będzie można oddać się leżakowaniu na spokojnej i uroczej plaży Cala Bona Beach.

Cala Bona jest również częstym punktem zwiedzania podczas naszych rejsów na Majorce. Sprawdź naszą ofertę i przeżyj wyjątkową przygodę.

You don't have permission to register