Telefon: +48 510 513 310   Email: kontakt@dostawcyemocji.pl

Cabrera Isla - rejs morski po Balearach

17 czerwca, 2019 - Cabrera

Cabrera Island to jedno z naszych ulubionych miejsc. To niezamieszkana wysepka oddalona o 10 mil od południowych wybrzeży Majorki. Jest to piąta co do wielkości wyspa Balearów (po Majorce, Minorce, Ibizie i Formentera). Ze względu na swoją naturalną liczebność ptaków morskich (w tym kormorany, byki, sokoły, rybołowy i mewy kaspijskie), bogate życie morskie (delfiny i ślimaki morskie) oraz miejscową florę i faunę, wyspa stała się Parkiem Narodowym.

Cabrera jest pełna klifów i zatoczek, piaszczystych plaż i jaskiń na całym wybrzeżu. Największą i najbardziej spektakularną jaskinią jest Sa Cova Blava, jedna z głównych atrakcji tej podróży, z atramentowo-niebieskimi wodami. Wskakiwanie do wody z łodzi rekreacyjnej i pływanie w niemal surrealistycznej, ciemnoniebieskiej przezroczystej wodzie niebieskiej groty to wyjątkowe doświadczenie, którego nie można przegapić.

Jaskinia Sa Cova Blava

Obowiązkowym punktem zwiedzania jest również twierdza z 16 wieku, która została uznany za narodowy skarb. Rozpościerają się z niej przepiękne widoki na całą zatokę. Warto także zobaczyć kościół pielgrzymkowy, pomnik dla Francuzów, którzy zostali tu wygnani, a także archeologiczne miejsca odkryć na lądzie i pod wodą.

Widok z zamku na wyspie Cabrera

Amatorzy fotografii będą mieli okazję zrobić piękne nocne zdjęcia, kiedy wyspa zmienia się w magiczne miejsce.

You don't have permission to register