TOP
Alcudia Beach

11/06/2019 - Alcudia – dzień 1

Alcudia, to jeden z najważniejszych kurortów turystycznych Majorki. Jest on malowniczo położony między dwiema zatokami: Badia de Pollença oraz Badia d’Alcudia. Aby do niego dopłynąć, pokonamy 38 mil morskich. Tego dnia czeka nas sporo atrakcji. Po drodze do Alcudii zatrzymamy się w przepięknej zatoce Sa Calobra. To jedna z największych atrakcji całej wyspy, przyciągająca co roku tłumy turystów. Dotrzeć do niej można górską, niebezpieczną serpentyną lub jachtem od strony morza, omijając korki i wyprzedzając tłumy turystów. :)

Od wejścia w zatokę rozpościera się ogromny wąwóz Torrent de Pareis. Liczy on ponad 8 kilometrów długości raczy turystów pięknymi widokami skalnymi.

Po drodze do Alcudii czeka na nas kolejny urokliwy punkt wycieczki, czyli Playa de Formentor. Jest to kolejna, bardzo popularna, piaszczysta plaża niedaleko przylądka Formentor – jednego z najpiękniejszych punktów widokowych Majorki. Plaża cieszy się dużym zainteresowaniem amatorów snurkowania.

Podczas kursu na Alcudię, przygotowaliśmy też specjalne atrakcje, które z pewnością wzbudzą wyjątkowe emocje. ;)

To będzie jeden z dłuższych dni na wodzie, więc z pewnością swoje potrzeby zaspokoją w pełni nawet osoby najbardziej żądne żegowania.

Krótko przed zmierzchem dopłyniemy na kotwicowisko, na którym zostaniemy na noc. Imprezowicze będą mogli zejść na ląd by oddać się zabawie do białego rana. Do wyboru będą mieli znane kluby Menta Disco lub Banana Club Alcudia. Osoby, które nie lubią imprezować, mogą odpoczywać po emocjonującym dniu lub zwiedzać Alcudię nocą.

A jeśli chcesz odwiedzić Alcudię, sprawdź naszą ofertę rejsów na Majorce. Być może znajdziesz coś dla siebie i przeżyjesz przygodę życia. ;)

You don't have permission to register